Ci, którzy chcieliby poprowadzić własny biznes, a boją się opłacania wysokich podatków, powinni pomyśleć o przeprowadzce do Monako . To prawdziwy raj dla przedsiębiorców.

Monako – raj na Ziemi dla wszystkich przedsiębiorców

Monako jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, które nie zmusza biznesmenów do odprowadzania podatku dochodowego. Osoba fizyczna, prowadząca działalność gospodarczą w tym państwie, nie jest więc zobowiązana do opłacania podatku od posiadanych nieruchomości czy własnych zysków. Aby jednak znaleźć się w tym podatkowym raju, należy spełnić jeden, bardzo ważny warunek. Trzeba po prostu stać się rezydentem podatkowym Księstwa Monako, wcześniej się o to ubiegając.

Jak zatem spełnić ten wymóg? Możliwości są trzy. Pierwsza, zdecydowanie najprostsza, polega na zdobyciu pracy w jednej z autoryzowanych, monakijskich firm. Przy tym rozwiązaniu konieczne jest jeszcze zawarcie umowy o pracę.

Drugą opcją jest założenie własnej działalności w Księstwie Monako, co wymaga oczywiście załatwienia formalności w tym kraju. Trzeci i teoretycznie ostatni sposób polega na ubieganiu się o otrzymanie pozwolenia na pobyt. Z tego rozwiązania skorzystają tylko ci przedsiębiorcy, którzy na podstawie odpowiednich dokumentów potwierdzą założenie działalności gospodarczej.

Choć te trzy sposoby dołączenia do społeczności raju podatkowego są najpowszechniejsze, istnieje jeszcze jeden - przeznaczony wyłącznie dla zamożnych ludzi. Mogą oni bowiem otworzyć konto bankowe w Królestwie Monako i oddać w depozycie pół miliona Euro. Skutkuje to automatycznie dołączeniem do rezydentów podatkowych.