Newsy

Kolejna grupa wyłudzaczy rozbita

To kolejny sukces polskich funkcjonariuszy. Urzędowi Celno-Skarbowemu działającemu w Białymstoku udało się zidentyfikować i zlikwidować groźną grupę przestępczą.

Dokładnie chodzi o firmę zajmującą się wykonywaniem prac zbrojarskich. Swoje usługi świadczyła ona od 2015 r. na terenie kilku polskich województw. Spółka bardzo dokładnie zaplanowała swoje działania, przez co trudno było ją ująć. Używała m.in. fikcyjnych faktur, które pozwalały jej opłacać znacznie mniejsze podatki, a także wykonywała wszelkie prace z pomocą wielu podwykonawców, przez co jeszcze trudniej było wykryć popełniane przez nią przewinienia.

Dzięki działaniom funkcjonariuszy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego doszło już do zatrzymań w trzech województwach. Jak na razie udało się ująć trzy osoby związane z grupą przestępczą, w tym jej głównego zarządcę i organizatora. Póki co przebywa on w areszcie, w którym ma pozostać przez trzy miesiące. Po tym czasie zostanie wszczęte dalsze postępowanie karne.

Funkcjonariusze dokładnie przeszukali miejsca pracy i zamieszkania trzech zatrzymanych osób. Przejęli ich dokumenty księgowe, akta, komputery oraz wszystkie nośniki pamięci, które aktualnie są badane i sprawdzane. Trzeba mieć nadzieję, że to one pomogą schwytać wszystkich członków grupy przestępczej.

Całej grupie, która dopuściła się ww. czynów, grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jak na razie nikt nie usłyszał takiego wyroku, ponieważ sprawa wciąż jest badana i analizowana, a niektórzy przestępcy dalej pozostają na wolności.