Newsy

Strony hazardowe chcą legalizacji swoich domen

Wykaz nielegalnych serwisów hazardowych obejmuje aż 750 domen. Teraz część z nich postanowiła ubiegać się o uzyskanie licencji pozwalającej na prowadzenie działalność zgodnie z przepisami.

 eszcze przed nowelizacją ustawy dot. gier hazardowych zagraniczne serwisy starały się wycofywać z Polski. Uzyskiwały licencje w atrakcyjniejszych dla nich krajach, np. na Malcie, mogąc dzięki temu dalej świadczyć swoje usługi. Nowa ustawa sprawiła jednak, że aktualnie takie zachowanie nie jest dozwolone. Chcąc działać na polskim rynku, należy uzyskać polską licencję. Ten, kto tego nie zrobi, poniesie odpowiedzialność karną.
Nadszedł więc czas, w którym coraz więcej domen hazardowych stara się o zdobycie pozwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Jak dotąd takie wnioski złożyło 7 serwisów, z których tylko cztery posiadają swoją siedzibę w Polsce, podczas gdy pozostałe należą do innych państw członkowskich UE. Na zmianę zachowania domen wpłynęły także przepisy ustalone 1 lipca br. Dostawcy Internetu zostali w nich zobowiązani do blokowania wszystkich stron, które znajdują się w rejestrze domen hazardowych działających niezgodnie z ustawą.
Chcąc zatem dalej oferować usługi hazardowe w Polsce, należy bez wątpienia postarać się o odpowiednią licencję. Domeny, które się na to nie zdecydują, a dalej będą obsługiwać Internautów, spotkają się z poważnymi karami finansowymi. Zapowiedziano, iż mogą one wynieść nawet do 250 tys. złotych, więc to strach przed nimi przyczynił się do składania wniosków o otrzymanie licencji.